Docenieni za dzielną postawę

Docenieni za dzielną postawę

Młodszy ogniomistrz Wojciech Żebrowski oraz starszy sekcyjny Łukasz Piech to dwaj łomżyńscy strażacy. Kilkanaście dni temu podczas pełnienia swojej służby odbierali poród w samochodzie na drodze krajowej “61”. Dzielnej postawy pogratulował im prezydent miasta Mariusz Chrzanowski oraz przewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Grzymała.

Cała uroczystość odbyła się podczas obrad sesji Rady Miejskiej, przy omawianiu punktu dotyczącego bezpieczeństwa w mieście. – Jestem dumny, że takie osoby pracują w Łomży Pokazaliście, jak postępować w niełatwej i stresującej sytuacji. Dzięki Wam o naszym mieście było głośno w pozytywnym tego słowa znaczeniu – zwracał się do strażaków prezydent Mariusz Chrzanowski. Dzielnej postawy pogratulował im również przewodniczący Rady miejskiej Wiesław Grzymała. – Chcemy, aby porodów było coraz więcej, ale niekoniecznie takich – żartował, dodając że na “łomżyńskie służby można zawsze liczyć”.

Do niecodziennego zdarzenia doszło w nocy 12 marca w okolicach miejscowości Budy Czarnockie. Mundurowi pracowali wraz z funkcjonariuszami Policji zabezpieczali miejsce wypadku. – Nagle zatrzymał się obok nas samochód. Wyskoczył z niego mężczyzna i zaczął krzyczeć, że jego żona rodzi i potrzebuje pomocy – opowiada Wojciech Żebrowski, który dwukrotnie był już świadkiem porodu przy swojej żonie. – Ale tylko świadkiem – zaznacza żartobliwie. – Działaliśmy spontanicznie, nie było czasu na myślenie. Ale najważniejsze, że się udało się. Owinęliśmy na koniec dziecko kocykiem, aby zapobiec utracie ciepła i później przyjechało pogotowie – mówi Łukasz Piech. Obydwaj w Państwowej Straży Pożarnej w Łomży pracują od dziewięciu lat.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment