Dobry wybór dla Łomży

Dobry wybór dla Łomży

Tak komentuje powierzenie funkcji marszałka województwa podlaskiego Arturowi Kosickiemu prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. W poniedziałek 17 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Białymstoku odbyło się spotkanie obu samorządowców. Marszałek zapewnił, że będzie wspierał inwestycje i inicjatywy dotyczące naszego miasta.

– Z Panem Marszałkiem znamy się od lat. Współpracujemy na różnych płaszczyznach. Jestem pewien, że również i teraz nasze wspólne działania przyczynią się do rozwoju Łomży – mówi prezydent Mariusz Chrzanowski. Mieszkańcy Łomży mogą liczyć również na wsparcie wicemarszałka Marka Olbrysia. Były dyrektor MPGKiM odpowiada za sprawy infrastrukturalne w województwie. – To sprawia, że pozycja naszego miasta staje się coraz mocniejsza – podsumowuje gospodarz grodu nad Narwią.

Jednym z tematów, który już podjął marszałek Andrzej Kosicki jest powrót kolei do Łomży. Okazało się bowiem, że PKP zrezygnowało z planowanej wcześniej modernizacji linii Łapy-Śniadowo oraz zamiarze opracowania jedynie dokumentacji na rewitalizację linii kolejowej Śniadowo-Łomża, a nie jak wcześniej zakładano również wykonaniu tam robót budowlanych. W połowie listopada w sprawie kolei interweniował już prezydent Mariusz Chrzanowski, który wystosował pismo do prezesa zarządu PKP PLK S.A. Ireneusza Merchela.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment