Długi sierpniowy weekend – PODSUMOWANIE

Więcej kontroli podczas długiego weekendu

Minął kolejny długi weekend. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało kilka tysięcy funkcjonariuszy. Niestety, mimo starań i apeli, od 11 do 15 sierpnia br. doszło do 467 wypadków, w których zginęło 30 osób, a 610 zostało rannych. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 1540 nietrzeźwych kierujących. Informacje z kąpielisk również są niepokojące – utonęło 13 osób.

Porównując tegoroczny długi weekend z analogicznym okresem zeszłego roku, można stwierdzić, że bezpieczeństwo na drogach stopniowo wzrasta. Wypadków było aż o 25 mniej, a liczba nietrzeźwych kierujących zmniejszyła się o 330. Z kolei suma ofiar śmiertelnych zmniejszyła się o 15 osób, a liczba rannych o 64. Mimo to, wynik 467 wypadków, 30 ofiar śmiertelnych, 610 rannych i 1540 nietrzeźwych kierowców nie pozwala policjantom porzucić starań o ciągłe zwiększanie bezpieczeństwa.

Mimo mniejszej liczby ofiar, policjanci nie ustają w przypominaniu o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Urlop nie zwalnia z przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Zwykły zdrowy rozsądek jest w stanie ocalić od tragedii kierowców, pasażerów i innych użytkowników dróg.

Funkcjonariusze w tym roku wielokrotnie apelowali o rozwagę w trakcie wodnych kąpieli. Niestety, w trakcie długiego weekendu w akwenach utonęło 13 osób. Ponownie przypominamy o podstawach bezpiecznej kąpieli. Brawura, brak umiejętności, alkohol i ignorowanie zakazów przyniosły już wiele ofiar śmiertelnych.

Jednocześnie funkcjonariusze dziękują wszystkim tym, którzy przestrzegając przepisów przyczynili się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach. Oby Wasza postawa była przykładem dla innych.

 

KGP

Related posts

2 Thoughts to “Długi sierpniowy weekend – PODSUMOWANIE”

  1. michu

    Żeby za fajerę siadać po pijaku to trzeba być debilem do potęgi.

  2. Sylka

    Bo ludzie to debile

Leave a Comment