“Diablo” Włodarczyk zawalczy w Łomży

"Diablo" Włodarczyk zawalczy w Łomży

W drugiej połowie marca br. odbędzie się w Łomży gala boksu zawodowego. Imprezę na swoich antenach będzie transmitowała Telewizja Polska, a w walce wieczoru zobaczymy Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka.

Wydarzenie zorganizuje grupa KnockOut Promotions, z którą Miasto Łomża współpracowało przy organizacji tego typu imprezy we wrześniu ub.r. Wówczas kibice z Łomży mogli zobaczyć pięć zawodowych pojedynków, w tym o pas Mistrza Europy WBU wagi średniej pomiędzy Kamilem Szeremetą i Rubenem Diazem. W łomżyńskim ringu do prezentacji naprzeciwko siebie stanęli również Artur Szpilka i Mariusz Wach, czym oficjalnie zostało potwierdzone ich starcie podczas listopadowej gali w Gliwicach. – Tamta impreza pokazała, że boks cieszy się w Łomży dużym zainteresowaniem. Dzięki transmisji na antenach TVP Sport i TVP 1 była to doskonała promocja naszego miasta poprzez sport – podkreśla prezydent Mariusz Chrzanowski. Również tegoroczna, marcowa gala ma być transmitowana na antenach Telewizji Polskiej, a dodatkowo przed walką wieczoru wyświetlony zostanie film promujący nasze miasto.
Wiadomo już, że na łomżyńskim ringu w akcji będzie można zobaczyć m.in. legendarnego Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka. To były mistrz świata organizacji WBC oraz IBF w kategorii junior ciężkiej. W 2017 roku brał on udział w niezwykle prestiżowym turnieju boksu zawodowego World Boxing Super Series obok takich pięściarzy jak Oleksandr Usyk z Ukrainy czy Murat Gassijew z Rosji. Jego bilans na zawodowym ringu to 56 zwycięstw, w tym 39 przez nokaut, 1 remis i 4 porażki. Pochodzący z Warszawy bokser został też wyznaczony oficjalnym pretendentem do tytułu mistrza Unii Europejskiej wagi junior ciężkiej. Jego przeciwnik podczas łomżyńskiej gali, jak również cała karta walk, powinny zostać oficjalnie potwierdzone w ciągu kilkunastu dni.
Gala boksu zawodowego w naszym mieście będzie mogła się odbyć dzięki współpracy z przedsiębiorcami z Łomży i regionu, którzy będą partycypowali w kosztach jej organizacji.

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment