Darmowe “empeki” dla uczniów już w lipcu?

Darmowe "empeki" dla uczniów już w lipcu?

W tym tygodniu Prezydent Miasta Łomża Mariusz Chrzanowski spotkał się z samorządowcami ościennych gmin, w celu wprowadzenia bezpłatnej komunikacji dla dzieci i młodzieży z łomżyńskich szkół. Darmowe przejazdy zostaną wprowadzone najprawdopodobniej od 1 lipca tego roku.

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski chce, aby darmowymi autobusami miejskimi jeździli najpierw uczniowie łomżyńskich szkół. Przygotowywany jest już projekt uchwały pod obrady Rady Miejskiej. Kwestią dyskusyjną jest to, czy zwolnienie z opłat za bilety obowiązywałoby poza granicami Łomży. – W związku z tym zaprosiłem do rozmów samorządowców z okolicznych gmin i miast – mówi prezydent Mariusz Chrzanowski. Dodaje, że jeżeli będą oni partycypowali w kosztach, to z bezpłatnych przejazdów będą mogli korzystać również uczniowie spoza Łomży, którzy codziennie dojeżdżają do łomżyńskich szkół.

Decyzja w sprawie bezpłatnych autobusów miejskich dla dzieci i młodzieży zostanie poddana pod głosowanie Rady Miejskiej najprawdopodobniej na kwietniowej sesji. Docelowo “empeki” mają być darmowe dla wszystkich mieszkańców miasta. Wiąże się to też z przekształceniem zakładu budżetowego, jakim jest MPK w spółkę miejską. Warto dodać, że bezpłatne przejazdy dla wszystkich lub pewnych grup mieszkańców stają się powoli standardem usług miejskich świadczonych przez samorządy. Przykładów nie trzeba daleko szukać, bo takie rozwiązanie z powodzeniem funkcjonuje w sąsiedniej Ostrołęce.

W spotkaniu w Ratuszu wzięli udział samorządowcy: Piotr Kłys – wójt gminy Łomża, Artur Wierzbicki – wójt gminy Piątnica, Grzegorz Palka – burmistrz Nowogrodu, zastępcy prezydenta Łomży oraz zastępca dyrektora MPK ZB w Łomży.

UM Łomża

Related posts

One Thought to “Darmowe “empeki” dla uczniów już w lipcu?”

  1. szoferek

    Miały być darmowe dla wszystkich!

Leave a Comment