Czytelniczka łomżyńskiej biblioteki najaktywniejszym użytkownikiem Podlaskiego Zasobu Bibliotecznego

Czytelniczka łomżyńskiej biblioteki najaktywniejszym użytkownikiem Podlaskiego Zasobu Bibliotecznego
Już po raz trzeci Wydawnictwo Naukowe PWN, do którego należy serwis internetowy IBUK Libra postanowiło wyróżnić czytelników bibliotek zrzeszonych w konsorcjach IBUK Libra. Po przeanalizowaniu statystyki wykorzystania serwisu w 2016 roku, m.in. liczby logowań, otwartych stron i czasu czytania, w każdym z konsorcjów wskazano bibliotekę, której czytelnik najaktywniej korzystał z platformy IBUK Libra. W 2016 roku najaktywniejszym użytkownikiem Podlaskiego Zasobu Bibliotecznego okazała się czytelniczka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży Agnieszka Żebrowska.

IBUK Libra to nowoczesna i jedna z największych „czytelni on-line” książek w języku polskim. Dzięki zaawansowanej technologii czytelnicy mają możliwość korzystania z podręczników akademickich, prac naukowych, popularno-naukowych i specjalistycznych, a nawet beletrystyki każdego dnia przez całą dobę na każdym urządzeniu (komputer, tablet, laptop, smartfon) i w dowolnym miejscu z dostępem do Internetu.
Podlaski Zasób Biblioteczny to zbiór publikacji elektronicznych, do których dostęp na platformie IBUK Libra został wykupiony przez konsorcjum bibliotek publicznych z województwa podlaskiego, w tym przez naszą bibliotekę. Czytelnicy bibliotek tworzących konsorcjum mogą nieodpłatnie korzystać z ponad tysiąca książek elektronicznych.
Wszystkich zainteresowanych dostępem do serwisu internetowego IBUK Libra zapraszamy do placówek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży.

Źródło: MBP

Related posts

Leave a Comment