Czym jest – Vedic Art, Vedangas, intuicyjne malowanie…

Vedic Art Łomża

Łomżatek zaciekawiony tajemniczymi nazwami jak: Vedic Art, Vedangas, intuicyjne malowanie…- zapytał Panią Monikę Szelążek-Pikulińską co oznaczają te określenia.
Pani Monika jest Rekomendowanym Nauczycielem Vedic Art Ekstrakompetencyjnym i posiada uprawnienia do nauczania I i II stopnia Vedic Art oraz do prowadzenia dodatkowego kursu o „6 Vedangas”.

Monika Szelążek-Pikulińska
Monika Szelążek-Pikulińska

P. Monika – “I poziom kursu malowania intuicyjnego Vedic Art inicjuje proces poznania krok po kroku – siedemnastu zasad tworzenia, inicjuje podróż w kreacji.
II poziom kursu malowania intuicyjnego Vedic Art jest kontynuacją, która pozwala wejść głębiej
w proces połączenia z wewnętrznym twórcą.
Dodatkowy kurs introdukcyjny o „6 Vedangas” to wejście głębiej w wiedzę, w odniesieniu do naszego życia i twórczości.”

Łomżatek – Dlaczego Pani pasją stało się akurat malarstwo, mam na myśli taki rodzaj malarstwa?

P. Monika – “Moją pasją od zawsze było malowanie. Kocham przyrodę , kwiaty, kolory. Jako dziecko odnosiłam drobne sukcesy malarskie w Polsce i za granicą. Niestety moja droga związana
z malowaniem urwała się w momencie ukończenia szkoły podstawowej. Rozpoczęłam tzw. „karierę”. I tak zleciało „parę dobrych lat”. Aż do momentu w którym poczułam, że czegoś mi
w życiu brakuje, że znów chcę wrócić do malowania. I tym oto sposobem trafiłam na warsztaty Vedic Art, dzięki którym zmieniło się całe moje życie prywatne i zawodowe. Na dużo lepsze, pełniejsze i radośniejsze. Dzięki warsztatom Vedic Art totalnie się otworzyłam. Poczułam się wolna i spełniona. Puściły wszelkie blokady i ograniczenia. Potem były kolejne warsztaty i wtedy zrozumiałam, że ja także chcę pomagać ludziom w zmianie ich życia, ażeby robili to co kochają.
A metodą która do tego prowadzi może być właśnie malowanie intuicyjne Vedic Art.
Vedic Art to nowa metoda rozwoju świadomości, budzenia kreatywności i pasji życia poprzez malowanie intuicyjne. To metoda dla wszystkich tych, którzy nigdy nie malowali, jak i tych, którzy uczyli się malowania. Otwiera możliwości, daje poczucie braku ograniczeń. Wyzwala myślenie abstrakcyjne, rozwija wyobraźnię, pozwala przekroczyć własne granice. Vedic Art otwiera nas na siebie.”

Łomżatek – Brzmi to trochę jak jakaś filozofia dalekiego wschodu, jak nauka samorozwoju?

P. Monika – “Jako nauczyciel Vedic Art nie prowadzę ludzi po żadnej ścieżce rozwoju osobistego, ale wskazuję prawidłowy kierunek, który pozostawia im całkowitą wolność. Jest to piękna metoda rozwoju i poszerzania świadomości poprzez malowanie intuicyjne. Vedic Art nie wymaga żadnych zdolności ani znajomości technik malarskich, a rezultat żadnej oceny czy uznania. To proces, poprzez który można wyrazić własną indywidualność bez jakichkolwiek oczekiwań i wymagań. Nie liczy się technika ani umiejętności, ale sam akt kreacji polegający na wyrażaniu własnych odczuć. Obraz to „skutek uboczny” naszej przemiany, tu nie kopiujemy rzeczywistości, tu wymalowujemy swoje wnętrze.”

Łomżatek – Dziękujemy Pani za krótki wywiad oraz za wyjaśnienie czym jest ta tajemnicze określenie Vedic Art.

P. Monika – “Ja również dziękuję i zapraszam wszystkich do wspólnego malowania.”

 Vedic Art Łomża

Więcej o technice malowania i warsztatach Vedic Art można przeczytać i zobaczyć na FP:  www.facebook.com/Vedic-Art-Łomża-1709319402718778/

Related posts

Leave a Comment