Coraz więcej nauczycieli mianowanych

Coraz więcej nauczycieli mianowanych

Tuż przed zbliżającym się rokiem szkolnym dwudziestu jeden nauczycieli z łomżyńskich szkół i przedszkoli odebrało z rąk prezydenta miasta Mariusza Chrzanowskiego, akty nadania stopnia awansu zawodowego na nauczyciela mianowanego. Uroczystość poprzedziło ślubowanie.

– Zawód jaki wykonujecie wymaga wielu poświęceń i ciężkiej pracy każdego dnia. Jest to odpowiedzialna profesja, bo na Państwa barkach spoczywa kształtowanie młodych ludzi – zwracał się do świeżo upieczonych nauczycieli mianowanych prezydent Mariusz Chrzanowski. Włodarz pogratulował i podziękował pedagogom. Dodał, że jest z nich dumny, bo poziomem nauczania łomżyńskie szkoły i przedszkola nie odbiegają od najlepszych w kraju. Na koniec życzył nauczycielom satysfakcji z wykonywanej pracy oraz dalszych sukcesów zawodowych i osobistych.

Coraz więcej nauczycieli mianowanych

Akty nadania, potwierdzające awans zawodowy odebrało 21 nauczycieli. Aby uzyskać stopień mianowanego musieli zdać egzamin przed komisją, a wcześniej odbyć blisko 3-letni staż. – Był to okres wzmożonej pracy, wiele kursów, wiele szkoleń – opowiada Aldona Wiktorzak, nauczyciel wychowania przedszkolnego z PP 1. Dodaje, że sam awans jest dla niej ogromnym wyróżnieniem, ale też motywacją do dalszego doskonalenia swoich umiejętności. Podobnie uważa również ks. Paweł Brzostek, nauczyciel religii w SP 9. – To ukoronowanie mojej dotychczasowej pracy i wskazanie na kolejną drogę, żeby rozwijać swoje talenty otrzymane od Pana Boga.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment