Budowlańcy uczyli dzieci bezpieczeństwa

Budowlańcy uczyli dzieci bezpieczeństwa

„Bezpieczeństwo – podaj dalej” – to hasło przewodnie tegorocznego Tygodnia Bezpieczeństwa, organizowanego przez kilkanaście dużych firm budowlanych, które w 2010 roku powołały „Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie”. W ramach trwające akcji w piątek 12 maja br., na placu budowy ul. Zawadzkiej pracownicy firmy Unibep S.A., wspólnie z władzami Łomży, zorganizowali spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 10, którzy udając się na lekcje muszą przejść przy prowadzonej inwestycji.
Przedstawiciel firmy Unibep S.A. Tomasz Suszko poinformował, że akcja ma pokazać dzieciom, co się dzieje na budowie, jak ona jest zorganizowana oraz zaprezentować sprzęt wykorzystywany na inwestycjach drogowych. – Chcemy promować kulturę bezpieczeństwa oraz uświadamiać zagrożenia płynące z pracy na budowie. Poprzez zabawę i naukę uczymy bezpieczeństwa zarówno na budowach, jak i w życiu codziennym – powiedział Tomasz Suszko.

Budowlańcy uczyli dzieci bezpieczeństwa

Zastępca Prezydenta Łomży Andrzej Garlicki podkreślał, że wizytując miejskie inwestycje zauważa zainteresowanie dzieci budowami i znajdującymi się na nich maszynami. – Wynika to z naturalnej dziecięcej ciekawości, ale niestety, może to prowadzić do niebezpiecznych sytuacji, z których potem wynikają dramatyczne wydarzenia. Dlatego warto dzieci uczyć i edukować bezpiecznych zachowań – mówił Andrzej Garlicki. Dodawał, że tuż obok szkoły realizowana jest duża miejska inwestycja, a stan zaawansowania prac jest na takim etapie, iż można dzieciom z bliska pokazać plac budowy i maszyny, jednocześnie przekazując wiedzę na temat bezpieczeństwa na budowie. Obecny na spotkaniu zastępca Prezydenta Łomży obdarował również uczniów odblaskami z logo miasta.
„Tydzień Bezpieczeństwa” trwa od 8 do 14 maja i objęty został honorowym patronatem Państwowej Inspekcji Pracy. W jego trakcie odbywają się także szkolenia i pokazy dla pracowników, w których udział biorą przedstawiciele m.in. Straży Pożarnej i Policji.

 

Źródło: UM Łomża

Related posts

Leave a Comment