Bokserskie emocje nad Narwią [FOTO]

Bokserskie emocje nad Narwią

Niezwykle emocjonująco zapowiada się zaplanowana na 23 marca w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich w Łomży gala KnockOut Boxing Night 6. W walce wieczoru na ringu zobaczymy Krzysztofa “Diablo” Włodarczyka oraz Rumuna Aleksandru Jura. W Urzędzie Miejskim w Łomży odbyła się konferencja prasowa poświęcona bokserskiemu wydarzeniu.

Będzie to drugie już wydarzenie bokserskie w naszym mieście organizowane przez grupę KnockOut Promotions. We wrześniu ubiegłego roku nad Narwią pas mistrza Europy EBU w wadze średniej obronił Kamil Szeremeta. – Poprzednia gala cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. W mojej ocenie teraz może być jeszcze lepiej. Chcieliśmy, aby w Łomży zawalczył zawodnik o znanym nazwisku, który jest ceniony, uznany i rozpoznawalny. Tak też się stało, bo miłośnikom sportu, a nawet tym, którzy na co dzień nie interesują się zbytnio boksem, osoby Krzysztofa “Diablo” Włodarczyka nie trzeba przedstawiać – mówił prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Włodarz miasta dodał, że o gali, która odbędzie się w Łomży za niespełna 3 tygodnie już mówi się w kraju. – To niewątpliwa promocja miasta, która pokazuje również, że Łomża jest miastem przyjaznym dla sportu – zakończył prezydent.

Krzysztof “Diablo” Włodarczyk to były mistrz świata organizacji WBC oraz IBF w kategorii junior ciężkiej. W 2017 roku brał udział w prestiżowym turnieju boksu zawodowego World Boxing Super Series obok takich pięściarzy jak Oleksandr Usyk z Ukrainy czy Murat Gassijew z Rosji. – Przygotowania do walki idą trochę inaczej niż do wcześniejszych moich pojedynków. Nie do końca mam wszystko jeszcze poukładane, ale pewne rzeczy staram się nadrobić, a niektóre pozostawić w spokoju. Mentalnie jestem przygotowany. A to jest ważne, bo żeby wyjść i dobrze zaboksowac musi być sprawna przede wszystkim głowa – powiedział podczas konferencji popularny “Diablo”. Pięściarz pochodzący z Warszawy dodał, że spodziewa się twardej walki. – Rywal będzie na pewno uparty, zawzięty, bo wiadomo każdy chce wygrywać – podkreślał. Ewentualne zwycięstwo otworzyłoby przed Krzysztofem Włodarczykiem możliwość walki o pas mistrza Unii Europejskiej, który zdobywał już jego przeciwnik Rumun Aleksandru Jur. Ale jak dodał jego celem jest pas mistrza świata.

W łomżyńskim ringu kibice zobaczą również walczącego w wadze średniej Fiodora Czerkaszyna, który jak dotąd może poszczycić się znakomitym bilansem 11 zwycięstw na ringu, a w 7 z nich zwyciężał przed czasem. Na gali KnockOut Boxing Night 6 skrzyżuje rękawice z Irlandczykiem JJ McDonaghem (16-5, 8 KO). Finalista turnieju “Prizefighter” i były posiadacz pasa WBA International zapowiadał otwarcie ostatnio w mediach, że chce znokautować podopiecznego Fiodora Łapina. – To twardy, mocno bijący pięściarz, ale za dużo gada. Takie słowa jeszcze bardziej mnie motywują – twierdzi Fiodor Czerkaszyn. Niepokonany na zawodowym ringu pięściarz zdradził, że przygotowania do walki idą zgodnie z planem. – Chcę pokazać widowiskowy boks – podsumował krótko.

Reprezentujący grupę KnockOut Promotions, dyrektor ds. organizacyjnych Daniel Bartłomowicz, podkreślał znakomitą współpracę z miastem. – Chciałbym podziękować panu prezydentowi i mieszkańcom Łomży za zaufanie, jakim nas obdarzyli. W ciągu 6 miesięcy, jako największa grupa promotorska w Polsce, możemy zorganizować kolejną galę w tym pięknym mieście. Łomża żyje sportem, Łomża  kocha sport. Ludzie wspierają nas tu na każdym kroku – podkreślał. Jak dodał, na chwilę obecną zakontraktowanych jest 7 walk zawodowych, z czego dwie z nich odbędą się w formule boksu olimpijskiego.

O wynik walki wieczoru spokojny jest Dariusz Wojtkowski, promotor boksu i członek Łomżyńskiej Rady Sportu. – Krzysiu w najcięższych momentach swojej kariery potrafił się podnieść jak feniks z popiołów. Jestem pewien, że tym razem będzie podobnie – mówił łomżyniak na co dzień współpracujący z grupą KnockOut Promotions, który bardzo dobrze zna środowisko bokserskie w Polsce. Jak zapowiedział, już niebawem powstanie w Łomży nowy klub boksu amatorskiego pod mecenatem grupy Andrzeja Wasilewskiego. – Dla nas jest to świetna wiadomość. Na pewno wesprzemy wszelkie wysiłki zmierzające do powstania tutaj “rasowej” sekcji bokserskiej – mówił Daniel Bartłomowicz.

Transmisję z całegowydarzenia przeprowadzi TVP Sport. Dwa najważniejsze pojedynki z udziałem Krzysztofa Włodarczyka i Fiodora Czerkaszyna zostaną pokazane na antenie TVP 1.

UM Łomża

Related posts

2 Thoughts to “Bokserskie emocje nad Narwią [FOTO]”

  1. czyt79

    KTO ZA TO ZAPŁACI? Ja – Ty – My – Wy !!!!! Łomża już niebawem będzie bankrutem!

  2. abc

    Najlepiej nic nie robić?

Leave a Comment