Boks na najwyższym poziomie w Łomży

Boks na najwyższym poziomie w Łomży

Już za niecały miesiąc 22 września odbędzie się nad Narwią gala boksu zawodowego. W hali sportowej im. Olimpijczyków Polskich tytułu mistrza Europy w wadze średniej będzie bronił Kamil Szeremeta. Transmisję z tego sportowego wydarzenia przeprowadzi telewizja publiczna. W Urzędzie Miejskim w Łomży odbyła się konferencja prasowa.

– Będzie to na pewno wielkie wydarzenie sportowe, jakie dotychczas nie miało miejsca w naszym mieście – nie ma wątpliwości prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Dodaje, że bokserska gala to bardzo ciekawa propozycja dla mieszkańców, którzy dotychczas tę dyscyplinę sportu na najwyższym poziomie mogli oglądać jedynie w telewizji. Organizatorem gali jest Grupa KnockOut Promotions. – Mam nadzieję, że jest to początek naszej współpracy, która będzie kontynuowana w latach następnych – skierował słowa do prezesa Andrzeja Wasilewskiego.

– Od dłuższego czasu da się zauważyć, że w Łomży sportowo bardzo dużo się dzieje, mimo, że jest to miasto średniej wielkości – tłumaczył Andrzej Wasilewski, dlaczego jego grupa zdecydowała się zorganizować bokserski event nad Narwią. – Przyjechałem tu, przedstawiłem cały projekt, Pan Prezydent mile mnie zaskoczył znajomością boksu. Zauważyłem, że jest tu sprzyjający klimat i zapotrzebowanie na boks. A więc decyzja mogła być tylko jedna – mówił Andrzej Wasilewski informując, że za kilka dni ruszy sprzedaż biletów.

Galę zaplanowano na sobotę 22 września w hali sportowej im. Olimpijczyków Polskich. Widzowie obejrzą 4 wali zawodowe i 4 amatorskie. W pojedynku wieczoru wystąpi pochodzący z Białegostoku Kamil Szeremeta. Jest obecnie jedynym aktualnym polskim zawodowym mistrzem Europy. Walkę o obronę mistrzowskiego pasa stoczy z Hiszpanem Rubenem Diazem. – Wskazała go federacja europejska. Jest doświadczonym i bardzo groźnym rywalem. Zwycięzca będzie bardzo bliski walki o mistrzostwo świata – podkreśla Andrzej Wasilewski.

– Zrobię wszystko, żeby pas został na Podlasiu, tu w Polsce. Ciężko trenuję, nie ma innej opcji jak moje zwycięstwo. Na pewno będziecie zadowoleni, będę chciał pokazać dobry boks. Zapraszam wszystkich kibiców, nie będziecie się nudzić. Dziękuję Telewizji Polskiej, że będziecie – mówi mistrz Kamil Szeremeta. Do pojedynku o mistrzostwo Starego Kontynentu przygotowuje się pod okiem Fiodora Łapina. Ma świadomość, że czeka go najcięższa walka w karierze. – Nic nie zmieniamy, trenujemy tak jak do każdej innej – podsumował.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment