Bieg Stulecia z flagą Polski w ręku – Biegnę dla Niepodległej

Bieg Stulecia z flagą Polski w ręku – Biegnę dla Niepodległej

W sobotę 10 listopada na obiekcie „Moje Boisko – Orlik 2012” przy ulicy Bernatowicza, odbył się „Bieg Stulecia z flagą Polski w ręku – Biegnę dla Niepodległej”. Bieg został zorganizowany z okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Obiekt „Moje Boisko – Orlik 2012” włączył się w ten sposób w obchody tego wyjątkowego święta, zapraszając przedszkolaków do wspólnego świętowania.

W sobotnie popołudnie, pomimo niekorzystnej aury, przedszkolaki po rozgrzewce i pomalowaniu swoich twarzy w barwy narodowe, wraz z rodzicami odśpiewali hymn polski. Następnie po wspólnym rozgrzaniu mięśni, zawodnicy z flagą Polski w ręku, mieli za zadanie przebiec 100 metrów na 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Na mecie biegu na uczestników czekały już pamiątkowe patriotyczne medale, które ufundował Jerzy Łuba, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łomży.
– Sobotni bieg odbył się w bardzo fajnej atmosferze. Na trasie zawodników dopingowali kibice i ich najbliżsi. Rodzice wspierali swoje pociechy, a najmłodsi swoich biegnących rodziców. Spędzając w ten sposób wolny czas na świeżym powietrzu, na sportowo i zgodnie z zasadami fair play, całe rodziny wspólnie włączyły się w obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę – powiedział pomysłodawca i organizator imprezy Wojciech Klimaszewski, animator obiektu sportowo – rekreacyjnego „Moje Boisko–Orlik 2012”.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment