Biało-Czerwony Piknik Rodzinny

Biało-Czerwony Piknik Rodzinny

Mecz piłki nożnej, darmowe dmuchańce dla dzieci i lody czy występy muzyczne – to główne atrakcje Biało-Czerwonego Pikniku Rodzinnego, który odbędzie się w naszym mieście 2 maja w dniu Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Całemu wydarzeniu przyświeca szczytny cel – zbiórka pieniędzy na rzecz Hospicjum p.w. Świętego Ducha w Łomży.

– Barwy widniejące na fladze państwowej są jednym z ważniejszych elementów tożsamości narodowej. Mam nadzieję, że to piękne, patriotyczne święto zjednoczy jak najwięcej łomżan i wspólnie przeżyjemy je w radosny sposób – mówi prezydent Łomży, który zaprasza mieszkańców do aktywnego świętowania.

Biało-Czerwony Piknik Rodzinny rozpocznie się o godz. 13 na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego “Moje Boisko Orlik 2012” od meczu piłki nożnej pomiędzy drużyną Urzędu Miejskiego w Łomży i lokalnymi dziennikarzami. Atrakcje czekają również na najmłodszych, którzy do godz. 17 będą mogli skorzystać bezpłatnych dmuchańców. Całemu wydarzeniu przyświeca szczytny cel – zbiórka pieniędzy na rzecz Hospicjum p.w. Świętego Ducha w Łomży. – Liczę na to, iż rodzice zamiast środków przeznaczonych na zakup biletów wesprą łomżyńskie hospicjum – mówi prezydent miasta Mariusz Chrzanowski, który wyszedł z inicjatywą zorganizowania kwesty. Będzie ona kontynuowana również podczas drugiej części pikniku na Starym Rynku. Od godz. 14 po raz kolejny ruszy zbiórka “Ekologia za sadzonkę”. Za przyniesienie makulatury, butelek plastikowych, baterii lub puszek aluminiowych każdy otrzyma drzewko. W godzinach od 16 do 18 będą darmowe lody. Nie zabraknie też występów muzycznych. O godz. 18 na scenie pojawi się zespół Alfa Boys, tuż po nim wystąpi gwiazda wieczoru – Classic.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment