Bezpłatne przejazdy dla seniorów

mpk łomża
Już niebawem mieszkańcy Łomży, którzy ukończyli 60. rok życia i posiadają Łomżyńską Kartę Seniora będą mogli skorzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Ze stosownym wnioskiem w tej sprawie zwrócił się do radnych Prezydent Mariusz Chrzanowski. Uchwała weszłaby w życie z dniem 1 listopada.

Do bezpłatnych przejazdów będą uprawnione osoby, które rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych jako mieszkańcy Łomży. Najpierw jednak stosowną uchwałę w tej sprawie musi podjąć Rada Miejska. Sesja odbędzie się 12 lipca, wówczas wniosek zostanie poddany pod głosowanie. – Zależy mi, aby z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską korzystali mieszkańcy Łomży. Chcę, by nasze miasto było przyjazne seniorom i w ten sposób docenić ich dotychczasowy wkład w rozwój Łomży – mówi gospodarz grodu nad Narwią.

Słowa podziękowania w stronę Prezydenta Miasta kieruje przewodnicząca łomżyńskiej Społecznej Rady Seniorów Grażyna Czajkowska. – Jest to bardzo dobry krok – mówi i dodaje, że zaoszczędzone środki pozwolą starszym osobom na zrealizowanie innych potrzeb. – Na przykład wykup leków czy kupno zabawek dla wnuków. Zwiększy się też aktywność seniorów w innych obszarach – komentuje Czajkowska.

Jak korzystać z przysługującej ulgi? Po wyrobieniu Karty Seniora, jej posiadacze będą musieli udać się do siedziby Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji przy ul. Spokojnej i przedłożyć kserokopię pierwszej strony PIT z prezentatą Urzędu Skarbowego w Łomży. Na wydanie elektronicznego biletu “zerowego” trzeba będzie poczekać około dwóch tygodni.

Uchwała weszłaby w życie z dniem 1 listopada bieżącego roku. – Niezbędne jest jeszcze wypracowanie odpowiednich procedur oraz wdrożenie rozwiązań technicznych. W drugiej połowie października kończy się również okres trwałości projektu w ramach którego, z dofinansowania z RPO Województwa Podlaskiego kupiliśmy autobusy i wcześniejsze wprowadzenie ulgi mogłoby skutkować zwrotem części dofinansowania – tłumaczy Janusz Nowakowski, dyrektor MPK ZB w Łomży.

 

Źródło: UM Łomża

Related posts

Leave a Comment