Bezpłatne ŁoKeRy i eMPeKi w Noc Muzeów i Dni Łomży

Mieszkańcy polubili ŁoKeRy

Łomżyńska Komunikacja Rowerowa wpisała się już w krajobraz naszego miasta i przez wielu mieszkańców wykorzystywana jest jako doskonały środek przemieszczania się po Łomży. Dla wszystkich jego użytkowników prezydent Mariusz Chrzanowski oraz firma bikeu zapewniają nie lada gratkę w postaci darmowych przejazdów w Noc Muzeów oraz Dni Łomży. W tym okresie za darmo będzie można również korzystać z komunikacji miejskiej.

Osoby zarejestrowane w systemie ŁoKeR będą mogły bezpłatnie korzystać z miejskich rowerów podczas Nocy Muzeów, czyli  od godz. 17:00 w sobotę 19 maja do godz. 5:00 w niedzielę 20 maja. – Za wypożyczenie rowerów nie trzeba będzie płacić również w Dni Łomży, które odbędą się 15, 16 i 17 czerwca – informuje zastępca Prezydenta Łomży Andrzej Garlicki. Rejestracja w systemie odbywa się poprzez stronę internetową www.polskirowermiejski.pl. Ponadto od dnia dzisiejszego, co 50 rejestrująca się osoba, otrzyma voucher na bezpłatne przejazdy.
Prezydent Łomży zachęca również do oddawania krwi podczas akcji Motoserce, w sobotę 19 maja na Starym Rynku w Łomży. Życiodajnym płynem można będzie się podzielić od godziny 12:00 w dwóch krwiobusach ustawionych na parkingu przed Ratuszem. Pierwszych 150 krwiodawców, oprócz Motosercowych gadżetów, otrzyma także vouchery wydłużające czas bezpłatnego przejazdu ŁoKeRem z 15 do 30 minut.
W Łomży jest 11 stacji rowerowych, a w czerwcu dojdą dwie kolejne. Obecnie w systemie Łomżyńskiej Komunikacji Rowerowej zarejestrowanych jest prawie 1200 użytkowników, zaś rowery wypożyczane były ponad 3300 razy. ŁoKeR będzie funkcjonował pilotażowo do końca października br.
Alternatywnym sposobem dotarcia na Starówkę i powrotu na osiedla mieszkaniowe jest komunikacja autobusowa. Bezpłatna Linia Specjalna MPK na Noc Muzeów uruchomiona zostanie w sobotę 19 maja od godz. 18:15. Obejmie ona trasę: ul. Rządowa – Pl. Kościuszki – Al. Legionów – ul. Piłsudskiego – ul. Zawadzka – ul. Giełczyńska. Ostatni autobus ze Starego Rynku odjedzie piętnaście minut po północy. Szczegółowa trasa i rozkład jazdy dostępne są —>TUTAJ<—. Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zamierza również wprowadzić bezpłatną komunikację miejską na czas głównych obchodów 600-lecia nadania Łomży praw miejskich, czyli w dniach 15, 16 i 17 czerwca br.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment