Bezpieczniejsze “zebry”

Bezpieczniejsze "zebry"

Siedem przejść dla pieszych zostało doświetlonych w czerwcu w Łomży. Na ten cel z budżetu miasta przeznaczono 92 tys. zł. – Tego typu działania inwestycyjne przyczyniają się przede wszystkim do zwiększenia bezpieczeństwa osób pieszych, co jest dla mnie niezwykle istotne – podkreśla prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Doświetlanie przejść dla pieszych jest jednym z ważniejszych działań, podejmowanych w tej kadencji samorządu, mających na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ubiegłym roku tego typu prace wykonano na jedenastu pieszych przeprawach drogowych, w tym roku doświetlono siedem takich miejsc. Lampy ledowe zostały ustawione na przejściach przez ul. Wojska Polskiego w rejonie ul. Projektowanej, Al. Legionów przy skrzyżowaniach z ul. Dworną i ul. Spółdzielczą, ul. Zawadzkiej przy skrzyżowaniu z ul. Prusa i Mazowiecką oraz w rejonie Parku Jana Pawła II, a także przy dwóch przejściach dla pieszych na ul. Przykoszarowej. Jedno z nich prowadzi do kościoła pw. Bożego Ciała, drugie natomiast na cmentarz komunalny. – Zwiększenie bezpieczeństwa w tym miejscu jest szczególnie istotne ze względu na duży ruch pieszych w okresie jesienno – zimowym, kiedy wcześniej zapada zmrok i są oni wówczas niedostatecznie widoczni dla kierujących pojazdami – podkreśla prezydent Mariusz Chrzanowski.

Warto dodać, że w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych w naszym mieście, każdego roku zakupywane z budżetu miasta są także odblaski. Trafiają one do łomżyńskiej policji, która przekazuje je mieszkańcom m.in. w ramach akcji „Odblaski biorę w ciemno”. Są one rozdysponowywane także podczas różnych wydarzeń organizowanych przez samorząd, w tym m.in. wśród uczniów łomżyńskich szkół oraz seniorów.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment