Będzie zmiana opłat na targowisku miejskim?

Będzie zmiana opłat na targowisku miejskim?

Prezydent Łomży skierował do Rady Miejskiej wniosek o zmianę stawek opłat targowych stosowanych na targowisku miejskim przy ul. Dworcowej. Zakłada on ich zmniejszenie z dotychczasowych 2 zł w dni targowe, czyli we wtorki i piątki, do 1 zł za każdy zaczęty 1 m2, tak jak ma to miejsce w pozostałe dni.

O zmianę stawek wnioskują przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż pod wiatą. Zwracają oni uwagę na obowiązujące dwa razy wyższe stawki we wtorki i piątki od pozostałych dni w tygodniu oraz bliską obecność marketów, co wpływa na spadek popytu na targowisku. Ma to również istotny wpływ na zmniejszenie ilości zajmowanych stanowisk i skutkuje zmniejszeniem ilości pobieranych opłat. 

– Przychylenie się do tej propozycji stanowi wsparcie lokalnych, drobnych przedsiębiorców, którzy muszą konkurować z ofertą sieciowych obiektów handlowych – podkreśla prezydent Mariusz Chrzanowski.

Dariusz Brakoniecki, dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej zarządzającego targowiskiem, zwraca również uwagę, że podział cenowy na dni targowe i nie targowe w dzisiejszych czasach nie ma racji bytu, tak jak to było kiedyś. Obecnie zarobki kupców, niezależnie od dnia tygodnia, są podobne. – Wyższa opłata w dni targowe skutkuje tym, że nie przyjeżdżają oni do Łomży w ogóle lub wybierają okoliczne targowiska – podkreśla dyrektor MPGKiM Dariusz Brakoniecki dodając, że nasila się to w miesiącach zimowych, kiedy zarobki przedsiębiorców są mniejsze. To też powoduje spadek wpływów za wynajem powierzchni na targowisku. 
 
Na miejskim targowisku znajduje się 91 miejsc, na których handluje około 80 osób.

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment