Będzie wsparcie dla ŁKS-u

Będzie wsparcie dla ŁKS-u
Do zakończenia trzecioligowego sezonu zostały jeszcze cztery kolejki. Drużyna ŁKS 1926 Łomża jest bliska zrealizowania przedsezonowego celu i utrzymania na tym szczeblu rozgrywkowym. W ubiegłym tygodniu z przedstawicielami biało-czerwonych spotkał się Prezydent Mariusz Chrzanowski. Rozmawiano o bieżącej sytuacji w klubie, a także jego przyszłości.

ŁKS to historia i tradycja naszego miasta – mówi gospodarz Łomży. – Zależy mi na piłce na jak najwyższym poziomie. Sześćdziesięciotysięczne miasto jakim jest Łomża na pewno na to zasługuje. Mamy świetną bazę sportową, ale także potencjał sportowy, którego nigdy nie brakowało – dodaje Mariusz Chrzanowski.

W czerwcu Prezydent Miasta Łomża wystosuje wniosek do Rady Miejskiej o przesunięcie środków w budżecie, które miałyby zasilić konto klubu. – Rozmawiałem już w tej kwestii z radnymi klubu PiS – oznajmia włodarz miasta nad Narwią. Jest tylko jeden warunek, łomżanie muszą zająć miejsce gwarantujące pozostanie w lidze. Na cztery kolejki przed końcem ten cel wydaje się być na wyciągnięcie ręki. Ostatnie zwycięstwa potwierdzają, że zespół jest w formie. – Zawodnicy są świadomi tego o co grają – mówi Łukasz Uściłowski, prezes ŁKS 1926 Łomża.

Uściłowski funkcję prezesa sprawuje od niedawna. Z ludźmi – w większości młodymi – którzy tworzą nowy zarząd chce zacząć od poukładania spraw finansowo-organizacyjnych. – Pracujemy nad tym, aby budować jakość tego klubu i zmierzać do stabilności. Ta stabilność, to na dzień dzisiejszy spokojna gra w trzeciej lidze – tłumaczy.

Wsparcie ze strony samorządu pozwoli na osiągnięcie pewnej równowagi. Trzecia liga nie jest jednak szczytem marzeń łomżyńskich kibiców. Ale, by walczyć o wyższe cele niezbędne są środki z zewnątrz. – Impuls musi pójść także ze strony lokalnego biznesu – twierdzi Prezydent. Firm, które mogłyby zainwestować w ŁKS z pewnością nie brakuje, tylko jak je przyciągnąć do klubu? Jak podkreśla prezes Uściłowski, zarząd cały czas czyni starania, aby tak się stało. – Rozmawiamy ze sponsorami. Prowadzimy intensywne działania marketingowe. Ta łatka z przeszłości, kiedy wokół ŁKS-u wytworzył się zły klimat może w końcu zostanie odczepiona? – mówi.

Warto przypomnieć, iż w ubiegłym roku z inicjatywy Prezydenta Mariusza Chrzanowskiego łomżyński klub otrzymał kwotę 150 tys. zł. Środki okazały się niezbędne do tego, aby wystartować w rozgrywkach. – Bez wsparcia Prezydenta nasz start w trzeciej lidze byłby niemożliwy – kwituje Uściłowski.

 

Źródło: UM Łomża

Related posts

Leave a Comment