Będzie dofinansowanie na salę i boisko przy SP 2

Będzie dofinansowanie na salę i boisko przy SP 2

Wniosek Miasta Łomża na budowę sali sportowej oraz boiska przy Szkole Podstawowej nr 2 znalazł się na liście projektów pozytywnie zaopiniowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki do dofinansowana zadań inwestycyjnych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. – Obiekty, które powstaną, będą służyły uczniom tej placówki oraz klubom sportowym działającym w naszym mieście – informuje prezydent Mariusz Chrzanowski. Szacowana wartość inwestycji wynosi 5,9 mln zł, z czego dofinansowanie będzie na poziomie około 2,5 mln zł.

Prezydent zauważa, że jest duże zapotrzebowanie na tego typu obiekty w Łomży. – To dobrze, gdyż to nam pokazuje, że dzieci i młodzież w naszym mieście garną się do uprawiania sportu, co przekłada się na ich naukę, sprawność i zdrowie – mówi prezydent Mariusz Chrzanowski dodając, że chce, aby w tej kadencji wybudowane zostały również hale sportowe przy szkołach podstawowych nr 4 i 5. Przypomina, że w tym roku oddana została do użytku nowa sala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 7, na której budowę udało się pozyskać dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Zadanie w ramach którego powstaną nowe obiekty przy Szkole Podstawowej nr 2 nosi nazwę „Sportowa Łomża – przyszkolna infrastruktura sportowa”. Zostanie ono dofinansowane z programu Sportowa Polska – „Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej Grupa I – zadania przyszkolne”. Na nowej sali sportowej o całkowitej powierzchni użytkowej ponad 1,5 tys. m2, w tym na boisku sali o powierzchni 640 m2, będzie można przeprowadzić zajęcia m.in. z siatkówki, koszykówki i tenisa. W budynku znajdą się również szatnie, sanitariaty, pomieszczenia magazynowe, techniczne i gospodarcze. Natomiast na boisku o nawierzchni poliuretanowej o pow. 800 m2 będzie można uprawiać piłkę ręczną i mini futbol. Sala gimnastyczna i boisko wielofunkcyjne wpłyną na atrakcyjność edukacyjną Szkoły Podstawowej nr 2, zwiększą dostępność do obiektów sportowych klubom działającym w naszym mieście oraz poprawią estetykę przestrzeni miejskiej.

– Dziękuję poseł Bernadecie Krynickiej za kolejne wsparcie naszych działań w zakresie polepszania infrastruktury sportowej i liczę na dalszą współpracę w tym zakresie – powiedział prezydent Mariusz Chrzanowski.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment