Będą promować sport wśród młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie

Turniej w Halowej Piłce Nożnej

W piątek 17 marca w godz. 9:30-12:00, w hali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego odbędzie się Wiosenny Turniej w Halowej Piłce Nożnej organizowany pod honorowym patronatem Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego. Wezmą w nim udział drużyny Zespołu Szkół Specjalnych, Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości oraz Urzędu Miejskiego w Łomży. W trakcie turnieju przewidziano konkurs strzelecki, pokaz siłaczy i mieszanych sztuk walki oraz robienia zwierzaków z balonów.

Celem turnieju jest popularyzacja piłki nożnej wśród młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie, integracja środowiska osób niepełnosprawnych poprzez sport oraz zachęcanie młodzieży do spędzania czasu wolnego w sposób aktywny. Koordynatorem przedsięwzięcia jest radny Łukasz Kacprowski.

W ramach turnieju uruchomiona zostanie internetowa licytacja koszulki meczowej Rafała Boguskiego. Jest on wychowankiem ŁKS-u Łomża, a obecnie występuje w Ekstraklasie w barwach Wisły Kraków. Koszulka została przekazana przez Młodzieżowy Łomżyński Klub Sportowy, którego Rafał Boguski jest ambasadorem. Środki z licytacji zostaną przekazane na wyjazdy wakacyjne dzieci i młodzieży organizowane przez Zespół Szkół Specjalnych w Łomży.

 

Źródło: UM Łomża

Related posts

Leave a Comment