Beata Trzonkowska z akademickim brązem

Beata Trzonkowska z akademickim brązem

Studentka Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży zdobyła brązowy medal w pchnięciu kulą podczas Akademickich Mistrzostw Polski lekkiej atletyce, które odbyły się w ubiegły weekend w Lublinie. Kulomiotka reprezentująca na co dzień barwy LLKS Prefbet Śniadowo zapewniła sobie podium w ostatniej próbie, pchając kulę na odległość 13, 74 m.

– Po trzech kolejkach byłam trzecia ze słabym wynikiem. Wiedziałam, że chcąc zdobyć medal muszę się poprawić – mówi Beata Trzonkowska. Jej wynik z czwartej próby – 13.46 m, był o centymetr gorszy od rezultatu trzeciej w tym momencie Moniki Nowak z AWF Kraków. Ostatnia próba okazała się najlepsza w wykonaniu łomżyńskiej kulomiotki. Wynik 13, 74 dał jej brązowy medal. Dzień wcześniej Beata Trzonkowska wzięła również udział w konkursie rzutu dyskiem, z najlepszym wynikiem w tym sezonie 46, 80 zajęła czwartą lokatę. – Do Lublina jechałam z nastawieniem na życiówki, trochę zabrakło, ale to dopiero początek sezonu, mam nad czym pracować i co poprawiać – podsumowuje swój start nad Bystrzycą Beata Trzonkowska.

Łomżanka przygotowuje się już do kolejnego startu. Już 5 czerwca weźmie udział w V Międzynarodowym Mityngu Lekkoatletycznym, który odbędzie się na Stadionie Miejskim w Łomży. W lipcu czeka ją ponowny wyjazd nad Bystrzycę, gdzie zaplanowano 94. Mistrzostwami Polski w Lekkiej Atletyce. – W tym roku celuję w ósemkę, jeżeli uda się osiągnąć więcej, będę bardzo zadowolona – mówi zawodniczka Prefbetu.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment