Bardzo dobry występ łomżyńskich karateków

Bardzo dobry występ łomżyńskich karateków
W niedzielę 29 maja w Ostrowi Mazowieckiej odbył się XIII Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin. W zawodach wzięło udział 164 zawodników z 15 klubów z całej Polski. Po raz kolejny nie zawiedli zawodnicy Łomżyńskiego Klubu Karate, którzy aż siedem razy stawali na podium, w tym cztery razy na jego najwyższym stopniu.

Pierwsze miejsca zajęli: Hubert Kamiński w kategorii kumite (walki) dzieci młodsze rocznik 2008 – 2009 do 30 kg, Akhmed Debizov w kategorii kumite młodzicy rocznik 2003 – 2002 do 50 kg, Bartłomiej Gawarecki w kategorii kumite dzieci rocznik 2006 – 2007 do 45 kg oraz Łukasz Michalak w kategorii kumite dzieci rocznik 2006 – 2007 do 40 kg. – Warto dodać, że Hubert Kamiński swoje walki wygrywał w bardzo efektownym stylu trafiając przeciwników w kask nogą po tzw. obrotówce Akhmed zaś wszystkie swoje walki stoczył z zawodnikami rok starszymi, a do tego o wiele cięższymi o nawet 10 kg. Podobnie jak Bartek, który jeden z pojedynków zakończył przed czasem – informuje Marek Czech, instruktor z Łomżyńskiego Klubu Karate.

Na drugim miejscu podium stanął Patryk Rejnhard, który startował w kategorii kumite pierwszy krok dzieci młodszych 2008 – 2009 rok do 25 kg. Również w kategorii kumite pierwszy krok, ale do 35 kg miejsce trzecie zajął Patryk Mierzejewski. Na najniższym miejscu na podium uplasowała się również Nikola Trzcińska (kategoria kumite młodziczki rocznik 2002 – 2003 do 55 kg).

Łomżyński Klub Karate

– Chciałbym podziękować osobom, które podczas całego turnieju pomagały zawodnikom przygotować się do wejścia na matę oraz sekundowały im w trakcie walk. Przede wszystkim starszym kolegom i koleżankom z klubu: Wiktorii Korytkowskiej, Marlenie Łukian, Pawłowi Kacprzykowi, Maciejowi Tercjakowi  oraz rodzicom dzieci startującym w zawodach – kończy Czech.

 

Źródło: ŁKK

Related posts

Leave a Comment