Aktorskie występy przedszkolaków z “Piąteczki”

Aktorskie występy przedszkolaków z "Piąteczki"
Czerwcowe przedstawienie teatralne na dobre wpisało się już w kalendarz imprez Przedszkola Publicznego nr 5 w Łomży. W czwartek 8 czerwca w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich piecio- i sześciolatkowie z “Piąteczki” wystąpiły w spektaklu pt. “Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.

W rolę aktorów wcieliło się ponad 40 przedszkolaków. Przedstawienie było również podsumowaniem całorocznej pracy z dziećmi w ramach warsztatów  teatralnych “W świecie filmu i teatru” z projektu “Kształcenie kompetencji kluczowych szansą na lepszą jakość edukacji przedszkolnej”.

Aktorskie występy przedszkolaków z "Piąteczki"

– Teatralne deski, światła reflektorów, wesoła muzyka to magiczny świat dla każdego dziecka. Mamy nadzieję, że znana i lubiana opowieść o uroczej królewnie Śnieżce spodobała się młodym widzom i choć na chwilę przeniosła ich w zaczarowany świat baśni – informuje zespół redakcyjny “Piąteczki”.

Aktorskie występy przedszkolaków z "Piąteczki"

Spektakl wyreżyserowały nauczycielki wychowania przedszkolnego – Barbara Florczyk i Maria Danielska, zaś oprawę muzyczną zapewnił Grzegorz Narewski. Przepiękna, kolorowa scenografia to dzieło pedagogów – Barbary Dzieniszewskiej i Agaty Komorowskiej. – Na ogromne podziękowania zasługują również rodzice, bo to dzięki ich zaangażowaniu, aktorzy wystąpili w pięknych, kolorowych strojach, które z całą pewnością podniosły walory estetyczne tego wydarzenia – przekazuje “Piąteczka”.

 

Źródło: PP 5

Related posts

Leave a Comment