70-lecie Cechu Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Łomży

70-lecie Cechu Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Łomży

W Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich odbyły się uroczyste obchody 70-lecia powstania Cechu Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Łomży. To instytucja społeczno – zawodowa, reprezentująca wspólne interesy zrzeszonych w niej podmiotów, prowadzących działalność gospodarczo – rzemieślniczą w naszym mieście. – Zrzeszamy prawie 90 zakładów zatrudniających około 1300 osób w tym niespełna 300 uczniów. Zakłady rzemieślnicze skupione w naszej organizacji prowadzą szkolenie uczniów młodocianych w około 20 zawodach najpopularniejszych na naszym rynku pracy – poinformował Starszy Cechu Sylwester Zawadzki.

Obecny na uroczystości Prezydent Mariusz Chrzanowski dziękował członkom Cechu za wkład w rozwój naszego miasta, wnoszony na przestrzeni minionych 70. lat. – Życzę dalszych sukcesów w szkoleniach prowadzonych przez Państwa zakłady rzemieślnicze oraz satysfakcji z osiągnięć w pracy i wszelkiej pomyślności w działaniach zawodowych – mówił Mariusz Chrzanowski.

Jubileuszowa uroczystość była okazją do wręczenia odznaczeń. Z rąk Wojewody Podlaskiego Bohdana Paszkowskiego Srebrne Krzyże za zasługi dla rzemiosła, przyznane przez Prezydenta RP, odebrali Sylwester Zawadzki i Krzysztof Brankiewicz. Medalami Komisji Edukacji Narodowej uhonorowani zostali Elżbieta Markowska i Jan Chojnowski.

Wyróżnienia dla jedenastu przedsiębiorców działających na terenie naszego miasta przynajmniej od 20 lat wręczył również Prezydent Łomży. – Są to drobne firmy, rodzinne, często przechodzące z ojca na syna i choć wykonujące podstawowe usługi, niezbędne w życiu codziennym, to często niedoceniane – zaznaczył zastępca Prezydenta Andrzej Garlicki.
Wyróżnieni przez Prezydenta Miasta zostali: Masarnia Wioletta i Bogdan Łepkowscy, „Autodepczyńscy” Henryk Depczyński, Zakład Blacharsko – Lakierniczy Piotr Kurak, Mechanika Pojazdowa Tadeusz Szymczyk, Przedsiębiorstwo Budowlno – Handlowe „Marsbud” Wojciech Zawadzki i Sławomir Sulkowski, P.B.H. „Chojnowski” Jan Chojnowski, Zakład Fryzjerski Męski Robert Kumiński, Zakład Remontowo – Budowlany Sylwester Zawadzki, „Auto Naprawa” Tadeusz Śmiarowski, Salon Fryzjerski Beata Lemańska, Salon Fryzjerski Grażyna A. Filipkowska.

Gratulacje i życzenia członkom Cechu Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców złożyli również m.in. posłowie Bernadeta Krynicka i Lech Kołakowski.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment