550 tys. złotych dla startupu z Parku Przemysłowego Łomża

550 tys. złotych dla startupu z Parku Przemysłowego Łomża

Kolejny startup z Parku Przemysłowego Łomża otrzymał dofinansowanie w wysokości 550 tys. zł. Przedsięwzięcie biznesowe rozwijane było wcześniej ramach programów inkubacji prowadzonej przez Park Przemysłowy Łomża w ramach poddziałania 1.1.1 „Platformy startowe dla nowych pomysłów”. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozstrzygnęła ostatni, 13 etap konkursu w ramach poddziałania 1.1.2 POPW “Rozwój start-upów w Polsce Wschodniej”. W tym etapie do realizacji wybrano 24 projekty wsparte kwotą 18.334.110,16 zł.

Wśród zwycięskich pomysłów znalazł się innowacyjny pomysł Piotra Kenig i Marzeny Płazy realizowany, którzy na swój produkt otrzymali dofinansowanie w wysokości 549.600 złotych. GARDEN BOX – to innowacyjny produkt umożliwiający zakładanie ogrodów i ich rozbudowę w oparciu o gotowe moduły. Każdy moduł Garden Box zbudowany jest z biodegradowalnej agrowłókniny, na której umieszczony jest profesjonalny projekt techniczny ogrodu w skali 1:1 przedstawiający układ kompozycji wraz z rozmieszczeniem i doborem gatunkowym roślin. Korzystanie z produktu jest bardzo proste: moduły należy rozłożyć płasko na ziemi, w zaznaczone miejsca wsadzić odpowiednie rośliny, a agrowłókninę przysypać korą lub żwirem. Moduły i naniesione na nie projekty są tak skonstruowane, że można je ze sobą dowolnie łączyć, tworząc najrozmaitsze konfiguracje, indywidualnie dostosowane do każdej działki. Dzięki temu możliwości aranżacyjne są praktycznie nieskończone.

Piotr Kenig i Marzena Płaza o „Hub of Talents”:
„Do udziału  w programie Hub of Talents zgłosiliśmy się w ostatnim dniu składania wniosków. Następnie musieliśmy zaprezentować projekt przed gronem ekspertów i odpowiedzieć na ich pytania dotyczące zarówno kwestii technicznych i finansowych. Kilka dni później otrzymaliśmy informację, że zakwalifikowaliśmy się do konkursu, otrzymamy dofinansowanie i będziemy mogli inkubować się w Parku Przemysłowym Łomża. 
Na początku nie przypuszczaliśmy, że przed nami tyle pracy, nerwów i wyrzeczeń. Często mieliśmy mieszane uczucia odnośnie udziału w programie. Rok później możemy śmiało stwierdzić, że bez udziału w  programie HUB of Talents realizowanego  w  Parku Przemysłowym Łomża oraz bardzo dobrej współpracy z PPŁ  Garden Box  na pewno nie osiągnąłby obecnego poziomu wdrożeniowego.
Inkubacja w Parku Przemysłowym Łomża pozwoliła nam dopracować produkt oraz stworzyć wersję, która została wprowadzona do sprzedaży. Dzięki zdobytej wiedzy i doświadczeniu uzyskaliśmy kolejne dofinansowanie z programu 1.1.2, które chcemy przeznaczyć na promocję Garden Box, zwiększenie sieci sprzedaży oraz wejście na rynki Unii Europejskiej” – podsumowali twórcy startu-pu Piotr Kenig i Marzena Płaza.

– Cieszę się bardzo, że kolejny innowacyjny projekt startupu z Parku Przemysłowego Łomża otrzymał dofinansowanie – mówi Andrzej Kiełczewski Prezes Parku Przemysłowego Łomża – świadczy to o dobrze wypełnianej roli parku –dodaje Andrzej Kiełczewski.

Przypomnijmy iż wcześniej 800 tys. zł otrzymał Paweł Szewczuk na swój innowacyjny produkt – statyw chłodzący do probówek pozwalający na tzw. nastawienie reakcji enzymatycznej. Pomysłodawca zamierza uruchomić produkcję urządzenia w Parku Przemysłowym Łomża oraz stworzyć nowe miejsca pracy.

Projekt Platforma startowa „Hub of Talents” koordynowany był przez sześć technoparków z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, do którego zgłosiło się aż 636 pomysłodawców zarówno z Polski jak i z zagranicy. Z tej liczby 67 pomysłodawców otrzymało możliwość rozwinięcia swojego pomysłu pod skrzydłami Platformy.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i realizowany w ramach Poddziałania 1.1.1 PO Polska Wschodnia.

 

tekst i foto: PPŁ

Related posts

Leave a Comment