1 listopada bezpłatna komunikacja miejska – ROZKŁAD JAZDY

1 listopada bezpłatna komunikacja miejska

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podjął decyzję o możliwości bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej i pozamiejskiej w dzień Wszystkich Świętych 1 listopada br. na wszystkich liniach miejskich i pozamiejskich. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji uruchomi tego dnia również specjalną linię, która będzie kursowała po Łomży i do Piątnicy oraz, w porozumieniu z Wójtem Gminy Łomża, do Kupisk Nowych.

Autobusy “Linii Cmentarnej” na terenie Łomży będą kursowały co 10 minut, a poza miastem z częstotliwością co 30 min. – Mamy nadzieję, że dzięki tej modyfikacji sporo osób zdecyduje się w tym dniu na pozostawienie swoich samochodów i poruszanie się między cmentarzami naszymi autobusami – mówi dyrektor MPK Janusz Nowakowski podkreślając, że linia cmentarna przebiega obok dużych parkingów (parking przy Galerii Stokrotka, parking Lidl przy ul. Sikorskiego, parking 4Plus, dworzec PKS, Plac Niepodległości), z których można dojechać do każdego cmentarza autobusem komunikacji miejskiej. – Zachęcamy wszystkich, by pozostawili samochody na parkingach, żeby w sposób komfortowy poruszać się po mieście nie martwiąc się o znalezienie miejsca na zaparkowanie samochodu w pobliżu cmentarza – dodaje Janusz Nowakowski informując, że przystanki autobusowe specjalnej linii zlokalizowane będą blisko cmentarzy.
Celem transportu zbiorowego w dniu Wszystkich Świętych jest zmniejszenie zatłoczenia w szczególności w obrębie cmentarzy i ułatwienie dotarcia na groby swoich bliskich. Szczegółowy rozkład linii specjalnych prezentujemy poniżej na plikach graficznych.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment